Де жити під час подорожей?

Можливо досвідченим туристам це і не пригодиться, але новачкам буде корисно. Для себе я виділяю три сервіси пошуку житла:

1. Усім відомий Booking.com. Напевно найбільша база житла: тут і готелі, і хостели, і квартири і купа відгуків. Якщо у готеля оцінка більше 8 з 10, то можна спокійно обирати його. Хоча трапляється всяке, але букінг гарантує підтримку. Коли ми засумнівалися в тому, що нам здадуть квартиру, яку ми забронювали — букінг пообіцяв надати житло за таку ж ціну або доплатити зі своєї кишені, якщо виникнуть проблеми. Тому я ніколи не переживаю, коли бронюю у них.

2. Більшість людей також знає про Airbnb. На ньому ви можете подобово орендувати квартиру, інколи так буває вигідніше, особливо якщо ви їдете великою компанією або хочете самі готувати їсти. В цій системі відгуки є, як і у власників житла, так і в орендаторів. Тому потрібно уважно читати правила і бережно користуватися чужим майном. Вас можуть попросити винести сміття за собою, а у деяких квартирах може стягуватися додаткова плата за прибирання, тому уважно дивіться на загальну суму при оплаті. Також варто звернути увагу на умови скасування — в багатьох власників вони досить суворі. І пам’ятайте, що ви не повинні нічого платити господареві додатково. Одного разу ми навіть не бачили власницю, ключ був схований під кодовим замком в окремому приміщенні на поверсі 🙂 Інколи можна попасти й на господарів, які допоможуть вам спланувати прогулянку по місту, а то ще й екскурсію проведуть. Житло, що на фото зверху взято з однієї із розсилок сервісу, та й взагалі там попадаються дуже оригінальні варіанти.

3. Третій сервіс найдешевший — TravelPony. На ньому є дуже вигідні пропозиції в готелях, але це стосується лише великих міст. Інколи на TravelPony можна знайти готель вдвічі дешевше, ніж на букінгу – це якщо порівнювати однакові номера в однакових готелях. Ми користувалися їхніми послугами уже двічі, наші друзі також знаходили дуже вигідні пропозиції. Але слід пам’ятати – у сервісі оперативно відповідає лише підтримка по американському номеру, а по емейлу вони реагують дуже довго, на останній мій емейл в довгій переписці вони так і не відповіли. Проблема була в тому, що прийшлося додатково оплачувати туристичний збір про який не згадувалося на сервісі, та й сервіс про нього чув вперше. Але готель все рівно вийшов на багато дешевше, ніж на інших сервісах. Оплачувати потрібно одразу при бронюванні, але можливе скасування.

А якими сервісами користуєтеся ви?

Share