Поїздка в Молдову і Придністров’я – єдина радість це Одеса

Нещодавно я нарешті зробив собі закордонний паспорт і одразу ж вирушив у трешову поїздку з коханою та друзями.
Маршрут: Могилів-Подільський – Кишинів – Бендери – Тирасполь – Одеса.

В Могилів-Подільський ми прибули в п’ятницю десь в 23:00 і пішки дійшли до готелю совок-стайл Quota exceeded, де переночували за 135 грн. Загалом все чистенько, мило і постіль з Укрзалізниці. Але ще тоді ми не розуміли, який крутий сервіс надає готель. Наступного дня, коли ми вже були в Отаках, нас розшукала адміністратор готелю і віддала @mrpetruccio забуту зарядну батарею. Де ви ще таке зустрінете?

В самому Могильові-Подільському ми побачили хіба пам’ятник Ленону.
IMG_20141108_093256[1]

На пропускному пункті людей ніхто не перевіряв, тільки один дядько ліниво запитував чи часом у нас нема наркотиків і зброї. А вже в Молдові ми зрозуміли, що поїздка буде не такою дешевою, як хотілося, так як гривня дуже впала і за неї давали 0.98 леї в кращому випадку. На Quota exceeded взяли квитки до Кишинева за 100 лей, а пацани закупилися картками з 3g оператора Orange (30 лей), яких їм і вистачило на два дні.

В Кишинів їхали близько 4-х годин, а може й більше. Загалом дуже довго і повільно. В столиці ми поселилися в Quota exceeded за 520 лей (двомісний номер). Хостел як хостел. Нічого особливого і погано, але близько до центру. На жаль, ми змогли прогулятися лише темним Кишиневом і «зацінити» погане освітлення в місті. Прийшлося навіть ліхтарями користуватися і це все в центрі. Кожен раз хтось згадував, що парків в Кишиневі аж 23, ми ж були в 3-x. Самі парки красиві, але, як правило, не доглянуті, фонтати і сходи роздовбані та давно не ремонтовані. Але весною місто, мабуть, гарне. Перекусити зайшли в Quota exceeded – смачно, хороший персонал та красивий інтер’єр.

Також відвідали Quota exceeded, де спробували дорогого, але хорошого вина. На нас ще дивно подивилися, коли ми запитали, де тут сухі вина, бо там інших і не було. Порада: потрібно купувати пляшку вина, а не пити на місці, бо інакше виходить майже в два рази дорожче. Вино переважно від 100 лей.

Загалом було дивно, що по центру не розкидано купи винарень, адже потенціал є. Щоб знайти вищезгадану винарню нам прийшлося курсувати по якомусь гетто із купую закинутих будівель. А це не добре.

Він на всіх грошах Молдови:

10533415_944939488852765_1589535087_n[1]

З самого ранку за 30 лей ми вирушили із Quota exceeded в Бендери. По дорозі проїхали митний контроль, де заповнили міграційну картку і в’їхали в депресію на ймення Придністров’я. Похмурі люди, витріщені очі на нас і ось така реклама:

10305332_10202698680099768_3794720178396154431_n[1]

Намагалися знайти в Бендерах щось цікаве, але навіть пиво у них несмачне.

На тролейбусі, в якому був слабенький wi-fi, ми поїхали в Тирасполь. Де наше око «милував» Ленін та маршрутки, які їхали в ресторан Тернопіль (виявляється це міста-побратими). Так як ми не знали розкладів автобусів, то поїхали одразу на автовокзал, де виявилося, що через 5хв відбуває останній на Одесу. Хоча він і запізнився на годину, але можливість залишитися в Тирасполі нас не радувала.

В Придністров’ї на нас усі дивилися, бо люди не в чорному та ще й усміхнені там не в моді. Нас навіть представили, як експонат для інших туристів :D. Не зважаючи на те, що українська мова у них третя державна, один ватний чоловічок подумав, що ми говоримо англійською, а тоді побажав, щоб ми зимою не замерзли, на що ми йому повідомили, що москалі добре горять. На головному вокзалі віщала росія24, а ми все бігали і міняли гроші, щоб побільше вина купити.

Прикордонники Придністров’я до нас мали особливий інтерес, так як більшість з нас народилася на західній Україні. Навіть перевірили фотографії на професійній фототехніці та сказали, що не можна знимкувати бомжів, щоб потім не висвітлювати їх в поганому напрямку:D До речі, прикордонник з нами говорив українською.

Найпозитивнішим моментом у поїздці був приїзд в Одесу, але це вже інша історія 🙂

Чи раджу я вам з’їздити в Молдову? – Так, можна спробувати. Думаю ми багато чого хорошого не побачили. Чи варто з’їздити в Придністров’я? – Думаю ні. Там просто дно.

@ulvic підрахував бюджет – 960 грн без двіжів і їжі. Досить бюджетно, тому вирішувати вам.

Share