Ломбард – українська кримінальна комедія

lombard

Останнім часом все більше з’являється продуктів від українського кінематографу. Про Звичайну Справу та ТойХтоПройшовКрізьВогонь я вже колись писав, так як завжди радує поява чогось «свого». Але вихід на український екран кримінальної комедії здивував не лише мене, адже це щось взагалі не звичне для українського глядача. Хоча режисеру Любомиру Левицькому не звикати дивувати у жанровому плані, адже фільм жахів Штольня був теж першопрохідцем у своєму жанрі на теренах сучасної України.

Не знаю чи фанам Гая Річі та Квентіна Тарантіно прийдеться до смаку фільм, так як вони королі цього жанру і саме вони надихнули режисера на створення кінострічки. Як сказав сам Левицький: «це адаптована версія «Великого кушу». хоча після перегляду цих двох стрічок я б так не сказав, але щось в цьому є.

А тепер щодо фільму. Спочатку пропоную переглянути трейлер:

Головні герої Марк і Яша щойно вийшли із в’язниці та хочуть вловити куш у цьому житті, щоб зажити нормально, але усе із самого початку іде не так, як би хотілося братам. Вони попадають в неприємні ситуації з різними людьми, які само собою все далі й далі пов’язуються одна з одною, заодно підтягуючи ще декілька сюжетних ліній, в яких є усі верстви кримінального населення аж від найнижчого щабля – гопників, які й покликані найбільше веселити нас протягом фільму. Хоча спочатку, особливо з їх розмов, складається враження, що крім діяльності в рамках «дай закурити» вони вивчають підручники української мови та читають українських класиків один одному. Хоча з часом вони стають все тупішими і починає час від часу з’являтися суржик.

Загалом все динамічно, інколи смішно, інколи думаєш, коли вже буде смішно, але кінець виправдав надії і став для мене неочікуваним, а із залу я вийшов з хорошим настроєм, то що ще потрібно від кримінальної комедії? Звісно багато чого :), але почин досить хороший і завжди після перегляду нових українських фільмів хочеться вірити, що скоро у нас з’явиться щось шедевральне, але не така ж мета у фільму Ломбард.

Також дуже великим мінусом, який проглядався протягом всього фільму є те, що він був знятий російською, а потім вже дублювався українською. Через це інколи діалоги здавалися неприродними, а губи говорили не те, що чули мої вуха, а цього я аж ніяк не чекав від українського фільму. Також в титрах було щось типу «Юлия», тому це все викликає бажання відправити фільм на допрацювання. Особливо мені незрозуміла фраза «іди на фак ю», яка тепер крутиться в моїй голові цілий день 🙂

7+1 з 10.

Раджу сходити і гарного вам перегляду!

Ніколи не пізно починати займатися музикою, особливо якщо життя іде шкереберть і ти не можеш заспокоїтися. Купу собі гітару в інтернет-магазині Muzline та насолоджуюся своїм прогресом та грою на ній. Проблем менше не стане, але душею компанії стати спробувати можна!

Share