Галереї сучасного мистецтва

Досить часто можна почути такі вислови, як «сучасне мистецтво гімно», «та я теж так можу», «намалював бозна-що і видає це за мистецтво», «він би ще насрав на полотно, а потім заламінував». Останнє, якщо чесно, то рідше звучить, але загалом тенденція зрозуміла. Я далеко не мистецтвознавець і взагалі не розуміюся в стилях, хіба можу відрізнити кубізм і, як не дивно, але полюбив його я на одній із пар в університеті (так, моя спеціальність інженерія програмного забезпечення).

Так до чого я?

Сучасне мистецтво дає для мені простір для уяви, який є безмежно цінним. Це як взяти купити уже готовий борщ або ж купити інґрідієнти та зварити його. Останній, як правило, буде смачнішим, особливо, якщо ти це робиш не вперше. Просто візьми і звари в своїй голові цю картину. Візьми кусок ноги з одного кутка та з’єднай із тулубом, що на звороті полотна! Спробуй уявити щось своє, хоча я так і не зрозумію приколу в чорному квадраті, це ж всього на всього один елемент! Але не про це.

Хоча, якщо хтось виставить гімно на палочці (я й не сумніваюся, що таке було), то, звісно, важко щось уявляти щось, але це може бути протест проти расизму, хіба ні? 🙂 Але це вже більш не уява, а аби посміятися на тему «придумай, що я придумав», що теж не завжди погано.

Сучасне мистецтво може бути розвагою, тобто для мене це часто так буває. Заходите в картинну галерею, звичайно що із сучасним мистецтвом, і починаєте серйозно дискутувати один з одним про те, що хотів сказати про свій витвір художник. Підходите ближче, відходите на 5 метрів, дивитеся на картину, закриваєте очі та намагаєтеся уявити її в своїй інтерпретації. В результаті, можна дійсно до чогось дійти або ж вигадати купу ідей там просто з них посміятися, тобто приємно провести час.

Можливо це все дивно звучить і ви сприймете мій пост, як і сучасне мистецтво та будете писати в коменти «це гімно». Я не ображуся, я просто буду уявляти, що ви насправді мали на увазі 😉

Д/З. Дивіться на картину вище та уявляйте дівчину. Гарна, правда ж? І так

П.С. і так, кубізм це не зовсім сучасне мистецтво, але я ж його люблю 😉

Share