Республіка 2012 – нарешті я відчув фестивальний дух!

Цього року мені не пощастило побувати на стільки фестивалях, як минулого, тому мені не вистачало саме того фестивального духу, який змушує тебе забити на те, які гурти сьогодні грають чи те, що звук не на висоті і т.д. На Захід цьогоріч я їхав виключно заради гуртів, що й не дивно, а ось Республіка має якусь свою неповторну атмосферу, в якій ти постійно знаходишся у Кам’янці-Подільському. Сама ідея зробити мистецький фестиваль, а не лише музичний, схвально вітається самими кам’янчанами, адже місто з кожним роком набуває все яскравіших барв у його закавулках по яких стає цікаво ходити.

Кам'янець-Подільський графіті

Дуже жаль, що не було якоїсь карти, де б були зображені усі графіті або ж я просто такою не володів, але це теж додавало особливої цікавості, бо ти намагався зайти все далі й далі у старе місто, щоб щось побачити. Починаєш заходити у закинуті будинки, по яких не дуже то й безпечно ходити, але в яких є дуже багато прихованих цікавих місць. Це додає такої загадковості, якої я не помічав в інших містах, де мені пощастило побувати.

процес малювання графіті

Щодо музичної складової фестивалю, то нічого неординарного не було. Всі гурти вийшли і відіграли на своєму рівні, єдине, що дуже погано – це великі затримки, які коливалися від 1.5 годин до 3, що змушувало організаторів вкорочувати виступи усіх гуртів. Також була відсутня post-rock сцена, яка була заявлена в програмі, більше того – гурти приїхали, але їм не дали виступити. Загалом організація на трієчку, адже навіть самі сцени мали ніякий візуальний вигляд, а на головній навіть не спромоглися в перший день повісити банер, який хоча б якось показував на якому фестивалі ми знаходимося. Із новинок можна виділити dead boys girlfriend, який глядачі дуже гарно сприйняли. Los Colorados після туру Німеччиною стали ще крутішими, а Ляпіси грали якось не щиро.

Los Colorados

Ще цікавий момент, що раніше організатори писали про приїзд російської групи Барто, який мені навіть сподобався, а натомість на сцені були якісь незрозумілі дівчатка, які іменували себе BRIGITTE BARDO. Таке враження, що організатори просто поплутали гурти 😀

Ще мені ну дуже незрозуміле нагородження якоїсь школи якимось орденом миру на малій сцені фестивалю Республіка, де висів російський прапор і була сотня зігнаних школярів. Також мабуть ці ж школярі будуть дуже раді прочитати книги про 2-гу світову війну та послухати російський хор. Мені досі незрозуміло яким боком це відносилося до фестивалю і чому це відбувалося на їх сцені, і чому ті незрозумілі люди запрошували всіх на фестиваль. Якщо дуже цікаво, то відео нижче:

Більше якісних фото не від мене тут: графіті та крутий звіт.

На фестивалях їхати раджу, але не стільки заради музичного наповнення, як заради самого міста та його перетворення завдяки роботі різноманітних майстрів, яких запрошують організатори.

А як щодо фестивального духу? – Його просто створили друзі, які і є основною складовою будь-якого фестивалю 😉

Якщо у вас є турбопровідна арматура і вона зламалася, то вам потрібно купити затвор дисковый, щоб усе відремонтувати. Навіщо якщо ви не знаєте. що це таке – купуйте!

Share