ТойХтоПройшовКрізьВогонь – найкращий український фільм?

тойхтопройшовкрізьвогонь

Щоб зрозуміти на скільки мало у нас хоч якихось українських фільмів варто зайти на Вікіпедію в категорію фільми України, хоча там усіх відомих мені фільмів нема, наприклад «Голод-33» за романом Василя Барки «Жовтий князь», який я дуже раджу подивитися. Але у підтвердження цього просто запитайте будь-кого «скільки українських фільмів ти знаєш?», думаю мало хто назве хоча б з десяток(в коментарі пишіть, які українські фільми ви знаєте).

Насправді дуже прикро, що про такий фільм я взнав випадково, а про щось зарубіжне усі гудять ще за пів року до прем’єрних показів. Чи, можливо, я не ті новини чи не тих людей читаю в твіттері?

Але далі не про погане.

Режисером фільму був уже досвідчений український режисер Іллєнко Михайло, який, до речі, народився в Москві :), але відомим був мені за ще одним хорошим фільмом «Фучжоу», який я вам теж раджу переглянути!

Так що ж, чи ТойХтоПройшовКрізьВогонь – найкращий український фільм? Якщо брати до уваги останні десять років, то так (на неавторитетну думку одного із блогерів), але якщо іти глибше, то тут уже я мовчу.

Про що

Фільм про хлопця з-під Полтави, який стає радянським льотчиком та героєм радянського союзу, проходить табори та німецький полон і нарешті знаходить своє місце в Канаді в індіанському племені. Як казав актор головної ролі перед показом у кінотеатрі Жовтень, то це художній фільм, хоча і заснований на реальних подіях. Режисер не ставив себе у якісь історичні рамки. І «подорожі» героя є скоріш за все реальними, а ось драматична частина, мабуть, політ фантазії. Хоча який з мене тут критик? 🙂

Що вразило?

Це усі моменти, де Іван Доценко вчить української мови, а особливо пісні «Била мене мати…». Коли індіанські діти співали її це на стільки зворушило. Ну і взагалі ця пісня відіграє не останню роль в фільмі.

Заговірка, якою той ж Іван вчив літати – «Без крил, без колес, неси мене до небес. Гей-гоп, куций пес!». Кажуть, що козаки-характерники могли з її допомогою літати 😉

Фінальна фраза Івана 😉

Що не вразило?

Спецефекти, які були на рівні старих комп’ютерних ігор.

Висновки

Іти, звісно, потрібно, бо фільм хороший і не знати через скільки років у нас буде презентація «чергової» хорошої кінострічки. За перший тиждень фільм зібрав 227 тис. грн і я навіть не знаю чи багато це чи ні, але витратили на усе 16 млн. грн. Люди, дайте поштовх українським фільмам, а то якщо навіть «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» не відіб’є гроші, то хто ж зніматиме після цього українські кінострічки?

Share