ТойХтоПройшовКрізьВогонь – найкращий український фільм?

тойхтопройшовкрізьвогонь

Щоб зрозуміти на скільки мало у нас хоч якихось українських фільмів варто зайти на Вікіпедію в категорію фільми України, хоча там усіх відомих мені фільмів нема, наприклад «Голод-33» за романом Василя Барки «Жовтий князь», який я дуже раджу подивитися. Але у підтвердження цього просто запитайте будь-кого «скільки українських фільмів ти знаєш?», думаю мало хто назве хоча б з десяток(в коментарі пишіть, які українські фільми ви знаєте).

Насправді дуже прикро, що про такий фільм я взнав випадково, а про щось зарубіжне усі гудять ще за пів року до прем’єрних показів. Чи, можливо, я не ті новини чи не тих людей читаю в твіттері?

Але далі не про погане.

Режисером фільму був уже досвідчений український режисер Іллєнко Михайло, який, до речі, народився в Москві :), але відомим був мені за ще одним хорошим фільмом «Фучжоу», який я вам теж раджу переглянути!

Так що ж, чи ТойХтоПройшовКрізьВогонь – найкращий український фільм? Якщо брати до уваги останні десять років, то так (на неавторитетну думку одного із блогерів), але якщо іти глибше, то тут уже я мовчу.

Про що

Фільм про хлопця з-під Полтави, який стає радянським льотчиком та героєм радянського союзу, проходить табори та німецький полон і нарешті знаходить своє місце в Канаді в індіанському племені. Як казав актор головної ролі перед показом у кінотеатрі Жовтень, то це художній фільм, хоча і заснований на реальних подіях. Режисер не ставив себе у якісь історичні рамки. І «подорожі» героя є скоріш за все реальними, а ось драматична частина, мабуть, політ фантазії. Хоча який з мене тут критик? 🙂

Що вразило?

Це усі моменти, де Іван Доценко вчить української мови, а особливо пісні «Била мене мати…». Коли індіанські діти співали її це на стільки зворушило. Ну і взагалі ця пісня відіграє не останню роль в фільмі.

Заговірка, якою той ж Іван вчив літати – «Без крил, без колес, неси мене до небес. Гей-гоп, куций пес!». Кажуть, що козаки-характерники могли з її допомогою літати 😉

Фінальна фраза Івана 😉

Що не вразило?

Спецефекти, які були на рівні старих комп’ютерних ігор.

Висновки

Іти, звісно, потрібно, бо фільм хороший і не знати через скільки років у нас буде презентація «чергової» хорошої кінострічки. За перший тиждень фільм зібрав 227 тис. грн і я навіть не знаю чи багато це чи ні, але витратили на усе 16 млн. грн. Люди, дайте поштовх українським фільмам, а то якщо навіть «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» не відіб’є гроші, то хто ж зніматиме після цього українські кінострічки?

Share
 • Я “Фучжоу” зацікавивсь якраз, коли почитав про Іллєнка. Варто переглянути врешті, тоді і зрозуміліше, гадаю, буде чому “ТойХтопройшовКрізьВогонь” виглядає так, а не інакше.

  • ну Фучжоу зовсім інакший. Але дивитися однозначно потрібно! Якщо сподобається, то дивися далі «Іван та кобила», який знімався в Тернополі 🙂

 • Давно знав про це кіно. Чекав і навіть в блозі писав про прем’єру.
  Та українці як завжди показали, в якому місці нам Наше, які ми солідарні, як ми хочемо свого фільму і як ми любимо халяву…  Таке життя… Я от не зможу його побачити на великому екрані, але придбаю диск – обов’язково.
  Стосовно українських фільмів, може справді Ти не тих читаєш…
  В мене на компі їх десь 40 і це я вичищав як міг…
  Раджу глянути Пропала грамота – це мій улюблений зі всіх:))), Мамай(1 номінант на Оскар), Четверта хвиля, 4 листи фанери, Іван та кобила, Золотий вересень, Щастя моє і Приблуда.
  Всього в мене їх 170 – 180 у колекції:)
  Гарний пост і актуальний!

  • значить щось пропустив) більшість із названих фільмів бачив.

   і надіюся, що Пропалу грамоту бачили усі)просто ще таке питання по тих 170-180 фільмах.  Скільки із них відзняті після 2000 року? І, звичайно, хотілося б теж мати таку колекцію 🙂

   ну і плюс фільмів то трохи є, але занадто великий відсоток суто історичних фільмів, а людей це, насправді, не дуже то і «пруть» такі фільми. Хоче народ драм, фантастики, бойовиків чи ще чого в цьому роді. Думаю думка зрозуміла.

   •  десь 60 – 70 – це двохтисячники. але більшість  – документалки і арт-хаус. Повнометражного кіно у нас не знімають, бо не вміють…
    А от арт-хаус уже втретє(якщо не більше) бере Канни за дупу:))) Але ці чуваки думають філософією, а українському глядачеві тре хліба і видовищ і тільки по зомбоящику.
    Думав Щастя моє – наше, ага… таке наше, як я іспанський льотчик)))

    • ну ось. а хочеться повнометражні фільми. я теж полюбляю короткометражки із філософським змістом, але вічно я дивитися їх не зможу 🙂

     є якісь посилання на українські короткометражки?

    •  Ти певно видів, але може іншим знадобиться
     http://toloka.hurtom.com/viewforum.php?f=129&sort=8
     http://www.ex.ua/view/4304948?r=82473
     маю ше кілька дисків з Відкритої ночі 2006, але їх вже не скопіюввати))

    • дещо з того артхаусу бачив. Вкажи свої улюблені, будь ласка, щось та й подивлюся.

 • На жаль не знаю ні одного українського фільму 🙁

  • маєш можливість почати) дивися цей, а далі можеш питати поради.

 • Один із моїх найулюбленіших фільмів “Or angel ove” – український фільм. Коли вперше його дивилась мене вразив настільки, що тоді пропалила дірку в сорочці, яку саме прасувала:)

  А щодо того скільки фільм збере – насправді в мене чомусь таке відчуття, що творчі забили на піар взагалі і повністю. Може я помиляюсь, але насправді прогудіти як по офф, так і по он-лайн каналах можна набагато сильніше. 

  • та так. і хоч б онлайн можна було більше розкрутити і не за дуже то великі гроші.

   а orange love теж хороший фільм)

 • Ви тут згадували про Orange Love,  а я згадав про один з улюблених своїх фільмів, крім того, зрозуміло, що український – Помаранчеве небо.

 • Ola

  а я не побачила поганих спецефектів…не туди, мабуть, дивилася))

 • що тобi заважаэ додати улюбленi фiльми до вiдповiдноi статтi Вiкiпедii…? 🙂