Навчання vs Робота. Будь самостійним!

навчання проти роботи

Переважно з четвертого, а інколи і з третього курсу люди починають думати над тим, що потрібно уже забивати на матеріальну допомогу батьків і починати хоч якось працювати. Ну це звичайно стосується свідомих людей, які не планують сидіти на шиї батьків усе своє життя. Хоча тут теж бувають різні ситуації і різні спеціальності, де краще вчитися, а потім уже працювати. Щодо сфери ІТ, то тут на 3 курсі точно можна починати ставати на іншу стежку життя.

Плюси

Звичайно, що найголовніший плюс – це гроші та досвід. Не так важливі ті гроші в студентські роки, хоча вони і є найбільшим мотиватором, як досвід з яким легше знайти роботу після закінчення університету або ж і далі продовжувати фрілансити. Не раз бачив, як людям важко кудись влаштуватися в свої 22 роки без досвіду, але також і в студентські роки роботодавці не хочуть брати молодих спеціалістів без закінченої освіти. Якесь замкнене коло.

Мінуси

Ваші оцінки будуть усе зменшуватися і зменшуватися, а відвідуваність наближатиметься до нуля. Тому краще починати говорити із викладачами на початку семестру, а не на початку сесії. Тоді у них ставлення до вас лояльне, а не як до якогось брехуна.

Час звісно не гумовий, тому вам прийдеться навчитися все гарно планувати – щоб і на роботу виділити час, і в універ інколи зайти та й відпочивати усі потрібно!

Насправді, коли ти ідеш працювати треба дуже багато чого обдумати, якщо це за спеціальністю, то вперед за здобуттям грошей та нових знань, а якщо ж ти ідеш працювати будівельником, а плануєш в подальшому стати юристом, то можливо не треба? Адже є велика ймовірність так і залишитися цим ж будівельником або стати паскудним юристом, що аж ніяк вас не влаштує, а час уже буде втрачений.

Приклад

Одним із прикладів, як треба починати заробляти у досить молодому віці є Павло Гук (@auvalent), який ще в школі почав фрілансити і то досить успішно. Вирішив спитатися в нього «Чому ти почав фрілансити і як це тобі було ще в школі? Ти радий що почав заробляти так рано і чи твоє життя стало яскравішим після цього?»

З самого дитинства не любив щось в когось просити. Бажання фінансової незалежності від батьків було вже давно. Зруйнувавши «стіну зневіри» я просто почав працювати, спочатку безплатно на друзів заради портфоліо, а потім вже зв’явились замовники зацікавлені у моїй роботі.

Коли почав, то абсолютно не думав про те як збираюсь поєднувати це все з навчанням. Спочатку я просто таки забив і, як студент, відкладав все у довгий ящик, а потім вчив це все за одну ніч.
Через мою звичку брати по кілька проектів одразу, навіть продовження робочого дня за рахунок 3-4 годинного сну, незалишало надто багато часу для навчання. Проте я ефективно борюсь з цією проблемою завдяки методологіям GTD 🙂

Чи задоволений я тим, що почав так рано заробляти?

Звісно, задоволений. Тепер я залежу від батьків тільки у харчуванні і житлі. І це тільки тому, що навчаюсь у школі і жити самому було б якось дико 🙂

Чи стало життя яскравішим?

Та я відчув свободу врешті-решт. Вона дуже яскрава 🙂 Тепер я можу думати самостійно, а не батьки замість мене. Я знаю чим я хочу займатись наступні роки, я навчився перетворювати мрії у чіткий план. Зараз фріланс дозволяє зробити мені початковий старт, що дуже круто.

Висновки

Якщо ви вчитеся на спеціальності, яка вам подобається і не можете знайти по ній роботу через її особливості, то краще добре вчіться та розбирайтеся у поза університетському матеріалі, щоб потім підкорити світ.

У всіх інших випадках ви уже мусите працювати або бігти шукати роботу! 🙂 І запам’ятайте – щоб досягти успіху вам потрібно постійно ПРАЦЮВАТИ і працювати! Ніхто не покладе вам гроші до рук та хліб у писок.

Декому в свої 20 років уже потрібно купить детское автокресло, а вони ще й самі просять у батьків на 20 цигарок. Ваші діти повинні бути в безпеці – купіть їм крісло.

Share