Як не потрібно робити сайт. Приклад №1

Останнім часом я часто доробляю сайти на самописних CMS, так як досить добре розумію чужий код та вмію коригувати просто дуже дикий бидлокод. Про що і хочеться зараз поговорити, бо недавно я почав доробляти просто нереальний сайт, який зламав мою психіку та змусив мене ще більше ненавидіти людей. Я сам далеко не подарунок, але те, як деякі люди роблять сайти мене все більше та більше шокує.

І тут завжди згадується порада із fucking-great-advice.ru

Не выёбывайся — прикрути вордпресс.

Це просто істина! Робиш блог, то прикрути вордпрес, робиш інтернет-магазин, то використай вебасіст чи ще щось, бо якщо не вмієш робити CMS з нуля, то не псуй людям життя та й чи є зміст для блогу писати щось своє? 🙂

Так ось, історія стандартна, програміст зробив сайт, а тепер кудись пропав, ну і звичайно, що через деякий час вималювалися якісь доробки. Переглянув я поверхнево код і дав згоду, що виявилося дуже великою помилкою, бо чим далі в ліс тим більше дров.

1. Вперше я зрозумів, що проблем не початий край, коли побачив ряд змінних $huy, $huy1, $huy2, $huy3 і т.д. Потім ще здається була $huylo і щось таке. Чесно, коли редагуєш такий код, то враження, що тебе постійно посилають. 🙂

2.Далі у мене було завдання вивести 5 випадкових товарів. Ну я такий, ок, без проблем. Лізу в БД, шукаю що там і як, а нічого нема О_о. Дослідивши усе, я зрозумів, що усі сторінки із товарів це згенеровані(я хоч на це надіюся) сторінки хтмл, як знаходяться в окремій папці із назвою, яка відповідає id в БД. Це був просто нереальний шок. При тому воно ще й парсило ту сторінку і дещо заміняло О_о Якщо чесно, але що-що, а такого я точно не очікував.

Далі я пробував парсити, але це було дуже важко, бо в таблицях не було ідентифікаторів, а ще купа таблиць в таблицях. Та ще й сторінки все рівно були декількох типів, тому я ще не вирішив, як усе зробити, найкраще було б взагалі усе переробити, але поки я дав пропозицію просто спарсити деяку кількість товару на найбільш типових сторінках і уже виводити випадково їх із БД.

Ще журбинка в тому, що відредагувати будь-який товар просто неможливо із адмінки, в якій взагалі мало що можна зробити. Треба завантажувати новий прайс з якого, мабуть, усе згенерується 🙂

Просто крик душі. Сайт із зрозумілих причин не виставляю…

Отримуйте освіту за кордоном – в США чи Канаді, та хоч в Україні, але отримуйте її і ставайте спеціалістом в своїй області. Высшее образование за рубежом допоможе вам та вашій країні, розвивайте себе, як спеціаліста та хорошу людину!

Share
 • Якщо пункт 2 означає те, що я думаю, то це ппц

  • Думаю, що так. Я цим шокований уже другий день…

 • Пункт 1. ті змінні то мабцть імя автора коду…
  Увіковічнив себе в такий спосіб 🙂

  • ага, навіть став героєм мого посту 😀

 • Eugene Smolanka

  краса 😉

  А який сенс за це братися, якщо на то вже пішло? Хіба заплатять в 3 рази дорожче, через те, що за дурнем треба переробляти? Маю сумніви.

  • платять так чи інакше більше, бо мало хто хоче лізти в чужий код, а у мене, як я вже і писав, це непогано виходить.

   та й у мене таке враження, що мені подобається копатися в такому гівні) інколи це приносить задоволення та багато сміху усім друзям-програмістам та мені.

   • Eugene Smolanka

    ааа, ну якщо подобається, тоді оок 😉

 • Наскільки швидко працює такий чудо сайт. Запит у БД, пошук потрібного файлу, звертання до файлової системи, парсання хтмл, внесення змін, виведення користувачу 🙂

  • та так, хоча сторінка  генерується досить швидко. взяли спеціально під це ВПС

 • Alnozima

  Назва коду – тупо висад ))) може замовник сайту жінку програміста грав і той взнав про це? ))

 • Як завжди +100500 окремо за постовий:)