#TEDxLviv – надихнись іншими людьми

tedxlviv - ідеї варті поширення

За декілька днів до самого дійства я написав, що саме я очікую від нього. Тепер можна буде порівняти сподівання із враженнями та те, на скільки мене не підвела інтуїція 🙂 Усі були дуже привітні та веселі (фото-підтвердження нижче), що створювало приємну атмосферу, люди не соромилися підходити один до одного та розпочинати розмову про самі виступи чи просто говорили про життя.

texdxlviv facedown

Секція Думай

Організатори дуже вдало вибрали першого доповідача – Шона Вільямса. Він розказав нам про те, як він полюбив Україну та чому сюди приїхав. Можливо це надихне деяких українців, які не надто замислюються над своїми коріннями та не хочуть пізнавати свою країну не лише на рівні «все погано». За 3 роки він вивчив українську мову на дуже високому рівні, у людей було просто неймовірне здивування, коли він з англійської перейшов на дитячу українську (тобто із запинанням та дуже повільно), а далі заговорив звичайною українською майже без акценту 🙂 У нас останнім часом прийнято завжди порівнювати те, як говорять іноземці українською зі знаменитими політиками – то Шон просто показав, що люди із хорошим інтелектом можуть за 3 роки навчитися говорити солов’їною 🙂

Антон Білецький

Антон Білецький – розповів про те, як маніпулюють нами. Навів досить хороший приклад – у вас є кафе, в якому можна і тихо посидіти, і трішки потусити, а комусь просто потрібен бізнес-ланч. Відповідно коли користувач заходить на сайт, то зчитується його історія і на її основі виводиться релевантна версія-сайту, де запропоновано саме те, що потрібно користувачу. Одна із найважливіших тез – спам – це те, що нам не потрібно в даний момент. Тобто потрібно підбирати момент та те, кому слати різноманітну рекламу.

Доповідь Ярослава Грицака була останньою у секції Думай і в результаті отримала багато схвальних відгуків на кава-перерві, на якій переважно й обговорювали саме цю доповідь. Декілька цитат: Україна це країна, яка ніколи не втрачає шанс, щоб втратити шанс, «Україна відстала країна, але це не так погано, бо нам не треба нічого придумати, а лише копіювати. В результаті ми можемо і перегнати по розвитку країні, що копіювали. Також були схеми, де показувалося, що історія постійно повторюється. На запис виступу Ярослава чекаю найбільше.

Секція Дій

До цього моменту я писав лише про ті доповіді, які мені дуже сподобалися, але тепер я хочу згадати найгіршу на мою та не лише думку. Олександр Солонтай тупо рекламував молоду варту, що нікому не подобалося, навіть самим організаторам.

Думай

Володимир Турський – розповів про те, як будучи сліпим, зміг об’їздити дуже багато екзотичних країн. Ця доповідь надихає і показує, що можна подолати усе і не зупинитися ні перед якими перешкодами. Просто ДІЙ!

Секція Твори

Тут уже просто почався концерт 🙂 Майже для всіх відкриттям стали такі гурти як В.О.Д.А, Тарасова Ніч та Наталія Пархоменко із дівчатами та народними піснями. Усі вони показали, як треба досягати чогось оригінального в творчості та як не забувати про фольклорну музику – адже вона така значима у нашому житті. Ось і Шон Вільямс через цимбали приїхав в Україну 🙂

тазікмен

Я постійно зустрічав проекти у форматі «зробимо щось за 24 години», але так і не замислювався чия це ідея. Олена Дуб та Ірина Маркова розповіли про усі труднощі такої затії. Але, як на мене, то варто долучитися хоча б до одного такого проекту, щоб пізнати усю красу дико виснажливого формату.

Усе було на хорошому рівні! Свої оцінки я і проставив в анкеті:

анкета

Дякую організаторам та усім присутнім за хороший день та натхнення!

Малюнок – @mrpetruccio
Фото – @tdyoma

Дій без шаблонів, твори та надихай інших на сайти без Дле Шаблоны та інших чужих матеріалів. Твори та ділися творіннями для шаблонів CMS.

Share