#TEDxLviv – надихнись іншими людьми

tedxlviv - ідеї варті поширення

За декілька днів до самого дійства я написав, що саме я очікую від нього. Тепер можна буде порівняти сподівання із враженнями та те, на скільки мене не підвела інтуїція 🙂 Усі були дуже привітні та веселі (фото-підтвердження нижче), що створювало приємну атмосферу, люди не соромилися підходити один до одного та розпочинати розмову про самі виступи чи просто говорили про життя.

texdxlviv facedown

Секція Думай

Організатори дуже вдало вибрали першого доповідача – Шона Вільямса. Він розказав нам про те, як він полюбив Україну та чому сюди приїхав. Можливо це надихне деяких українців, які не надто замислюються над своїми коріннями та не хочуть пізнавати свою країну не лише на рівні «все погано». За 3 роки він вивчив українську мову на дуже високому рівні, у людей було просто неймовірне здивування, коли він з англійської перейшов на дитячу українську (тобто із запинанням та дуже повільно), а далі заговорив звичайною українською майже без акценту 🙂 У нас останнім часом прийнято завжди порівнювати те, як говорять іноземці українською зі знаменитими політиками – то Шон просто показав, що люди із хорошим інтелектом можуть за 3 роки навчитися говорити солов’їною 🙂

Антон Білецький

Антон Білецький – розповів про те, як маніпулюють нами. Навів досить хороший приклад – у вас є кафе, в якому можна і тихо посидіти, і трішки потусити, а комусь просто потрібен бізнес-ланч. Відповідно коли користувач заходить на сайт, то зчитується його історія і на її основі виводиться релевантна версія-сайту, де запропоновано саме те, що потрібно користувачу. Одна із найважливіших тез – спам – це те, що нам не потрібно в даний момент. Тобто потрібно підбирати момент та те, кому слати різноманітну рекламу.

Доповідь Ярослава Грицака була останньою у секції Думай і в результаті отримала багато схвальних відгуків на кава-перерві, на якій переважно й обговорювали саме цю доповідь. Декілька цитат: Україна це країна, яка ніколи не втрачає шанс, щоб втратити шанс, «Україна відстала країна, але це не так погано, бо нам не треба нічого придумати, а лише копіювати. В результаті ми можемо і перегнати по розвитку країні, що копіювали. Також були схеми, де показувалося, що історія постійно повторюється. На запис виступу Ярослава чекаю найбільше.

Секція Дій

До цього моменту я писав лише про ті доповіді, які мені дуже сподобалися, але тепер я хочу згадати найгіршу на мою та не лише думку. Олександр Солонтай тупо рекламував молоду варту, що нікому не подобалося, навіть самим організаторам.

Думай

Володимир Турський – розповів про те, як будучи сліпим, зміг об’їздити дуже багато екзотичних країн. Ця доповідь надихає і показує, що можна подолати усе і не зупинитися ні перед якими перешкодами. Просто ДІЙ!

Секція Твори

Тут уже просто почався концерт 🙂 Майже для всіх відкриттям стали такі гурти як В.О.Д.А, Тарасова Ніч та Наталія Пархоменко із дівчатами та народними піснями. Усі вони показали, як треба досягати чогось оригінального в творчості та як не забувати про фольклорну музику – адже вона така значима у нашому житті. Ось і Шон Вільямс через цимбали приїхав в Україну 🙂

тазікмен

Я постійно зустрічав проекти у форматі «зробимо щось за 24 години», але так і не замислювався чия це ідея. Олена Дуб та Ірина Маркова розповіли про усі труднощі такої затії. Але, як на мене, то варто долучитися хоча б до одного такого проекту, щоб пізнати усю красу дико виснажливого формату.

Усе було на хорошому рівні! Свої оцінки я і проставив в анкеті:

анкета

Дякую організаторам та усім присутнім за хороший день та натхнення!

Малюнок – @mrpetruccio
Фото – @tdyoma

Дій без шаблонів, твори та надихай інших на сайти без Дле Шаблоны та інших чужих матеріалів. Твори та ділися творіннями для шаблонів CMS.

Share
 • анкета потішила:)

  • які саме пункти?))))

   • найбільше — бібліотекарінг)

 • Дякую за опис.
  Так зрадів, що у Львові TEDx буде. Але, на жаль, не зміг бути…

  • надіюся звіт тебе спонукає до того, щоб наступний вже точно не пропустити 😉

   • Я завжди із захопленям переглядаю відео на TEDx. А тут пропустив можливість побувати на таких конференціяу у рідному місті!
    Заінтригував огляд виступу Ярослава Грицака. А чи буде у вільному доступі відео із цих конференцій?
    І ще, вдала підбірка ілюстрацій.

 • Ось і знайшлась перша людина, яка запропонувала Тараса в ролі спікера 🙂 Підозрюю, що друга анкета з такою ж пропозицією належить самому Тарасу? :))) 

  Насправді ідея регіональних сайтів маленьких міст мені дуже подобається. Фактично першим фактом, який взнала про @Core_st:twitter , було те, що він веде сайт Ходорова. Дьому з Копичинцями забути взагалі важко 🙂  Але  єдиний ще сайт такого класу, який я знаю – це сайт @druh_opryshok, про Печеніжин.

  На мою думку, впринципі за цією ідеєю велике майбутнє. Але я б не назвала це переспективою наближчих 2-3 років. Це одна з осей, по яких я думаю розвиватиметься інтернет спільнота в майбутньому (тобто наступних так років 20 до виходу на рівень звичного користування).  

  Врешті решт за кордоном є яскраві приклади успіху саме регіональних сервісів. Зокрема на сервісі соціальних мереж Ning (яка зараз налічує більше 1 млн. різноманітних соціалок), однією із найуспішніших соціальних мереж є американська соціалка “Сусіди”, в якій люди, що живуть поруч, інколи навіть в сусідніх будинках вирішують свої локальні проблеми та діляться локальними новинами. Зараз автор ідеї цієї мережі навіть читає вебінари для Нінгу для стартаперів як створити успішну соціальну мережу.

  Одним словом :)) Якщо докластись, Дьома має всі шанси колись стояти на сцені одного з TEDx :))) 

  • Анонім

   еххех, я так веду сайт, що навіть назву його плутаєте)  Хоростків) Це біля Копичинець

   • ну це вона сплутала із Неком. Він з Ходорова 🙂

    • тю справді переплутала. 

   • та ні, це не ти так ведеш. Це просто особливості моєї пам’яті. По-перше я візуалістка, а тому памятаю диз сайту та загальна враження. То я здається тоді читала хто ти на твіттері, перейшла на сайт Хоросткова (навіть не знаю чи правильно відміняю), і після того ти в мене став в риспекті. Я навіть про тебе своїм друзям розказувала. 

    А по-друге, при запам’ятовуванні власних назв памятаю тільки перші букви. Хз, чого так :)))

  • ее…ні! друга анкета належить не Дьомі! Не було ніякого самовисування!

   тут така справа, що ідеї і їх виконання мають надихати, тобто те, що Дьома так розвинув Копичинці може надихати інших людей розвивати портали своїх маленьких міст. Чим не приклад для наслідування? 

   Та й Ігора я думаю надихнув на створення сайту про Печеніжин саме Тарас 🙂

   • Анонім

    тада, підтверджую – Дьома двігатєль прогреса в районі

   • Довго думала насправді над твоїми словами, особливо догадуючись про що буде наступний TEDxLviv. Бачу все-таки кілька … (недоліків, тю не те слово) – досить низька поширеність явища створення таких сайтів, але це не головне. Не знаю правда, як воно є насправді. Але нести лайф сторі, про створення сайту для одного містечка це трохи замало. Якби була ще якась робота по захоченню інших людей створювати такі сайти для своїх містечок, мінімальна піра кампанія (пишучи це все, не маю на увазі, щось за гроші). Тобто якби головною ідеєю, було не – ось є сайт мого містечка, а – хочу, аби у кожного з українських містечок був свій класний неформальний (бо саме в тому, є їх найбільший плюс на мою думку)новинарний сайт. А ще якби це все в організувати в таку карту, як завдяки апологетам українського твіттера, є організовані твіаккаунти, то було б взагалі мега.

 • Pingback: TEDxLviv точка перетину (фото) | LvivOnline - афіша подій Львова()