Петанк – остання куля вирішить все!

Проводьте гарно відпочинок та замовляйте Туры в Чехию по прийнятним цінам. Спробуйте і там пограти в петанк та гарно провести час.
петанк київ

Петанк – це дуже популярна гра у Франції (біля 17 мільйонів). Але в Україні про неї знає дуже мале коло людей, вперше я почув про гру на #uzhtwevent – 4. З першого разу дуже захопило і хоча збоку здається, що це все дуже нудно, але насправді гра може стати дуже емоційною та запеклою, як показує практика, то так завжди 🙂 До бійок правда не доходить, але то вам не хокей…

Мабуть найбільше після івенту гра захопила мене і @tdyoma, тому ми вже через місяць купили кулі. Набір нам обійшовся в 225 грн. і було дуже жаль кур’єра який віз 2 комплекти сумарною вагою біля 10 кг. Через уже згадану вагу наша мрія грати петанк літом на фестивалях провалилася, бо везти кожному лишніх 5 кг в сумці зовсім не хотілося.

Літо було дуже активне і натренуватися та стати професіоналом не вийшло 🙁 Але просвітити чи то посвятити людей в гру можливість випала. Також смішно було пояснювати в спортивному магазині, що це таке, бо люди не могли второпати для чого вони виробляють медалі 🙂 Виходить все ж таки в одному чемпіонаті я вже взяв участь – турнір з петанку в м. Копичинці; та ще й із призовим місцем. Звісно це не офіційно і ні в які рейтинги я не попав, адже в Україні є і федерація. Спочатку на скільки я знаю вона базувалася в Ужгороді, який і приніс цю гру в Україну, а тепер усе перейшло в Київ.

Як грати?

Грати можна один на один, два на два або ж три на три. Всього в грі може бути не більше 12 куль. Після жеребу одна з команд креслить коло діаметром 30 см та кидає дерев’яний кошунет на відстань від 6 до 10 метрів, а потім одну з куль. Наступна команда кидає кулі доти поки не кине ближче. Якщо одна команда вже викидала кулі, то інша продовжує гру, намагаючись набрати очки. Скільки куль ближче до кошунета, ніж найближча команди-супротивника – стільки й нараховується очків. Грається до 13.

Найцікавіше, що остання куля може вирішити все, незважаючи на те чи кидаюча команда виграє чи програє. Адже завжди можна поставити свою кулю найближче або ж і вибити свою. Бувають дуже курйозні ситуації після яких люди рвуть на собі волосся і чують крики розчарування від своєї команди.

Для зацікавлення: це один із небагатьох спортів, де під час гри можна спокійно пити пиво 🙂

Ближчим часом ігри будуть проводитися десь в Києві, тому якщо маєте бажання пишіть, будемо грати десь в парках столиці 🙂

Share