Мафія – навчись брехати!

Мафія – це словесна психологічна гра, в якій люди вчать брехати та розпізнавати брехню, логічно думати та заплутувати людей, ораторству та театральній грі. Тобто вчить те, що потрібно в цьому житті 🙂 Не закликаю нікого до брехні та обману, але розпізнавати це треба вчитися.

Не бачу змісту переповідати правила гри у мафію, тому можете прочитати їх на Вікіпедії. Більш детальніше хочеться обговорити саме гру та те, що я отримую від неї.

Є три типи гравців – мафія, шериф та мирні жителі, це якщо говорити про класичну турнірну мафію без різноманітних лікарів, проституток та ще чогось незрозумілого. Відповідно до того, яка роль вам попала у вас різна тактика.

Шериф повинен визначити хто мафія, шляхом перевірки гравців уночі. Перевірки повинні базуватися на промовах, а не бути просто тиком в небо. Коли у шерифа є декілька перевірок і серед них мафія та мирний, то потрібно переконати мирного у тому, що ти шериф і уже співпрацювати з ним. Інколи мирний житель прикриває шерифа, видаючи себе ним.

Мафія повинна організована усіх заплутувати та помаленьку вбивати:). Дон мафії кожної ночі, як і шериф, прокидається та шукає його. Коли шериф знайдений, то бажано якимось маяками передати це своїм союзникам. Часто хтось із мафії видає себе за шерифа, бажано це зробити раніше за справжнього та переконати усіх людей у своїй правоті, головне не заплутуватися у своїх твердженнях. Видавати себе за несправжнього шерифа мені найважче. Тут ти граєш повністю командою і якщо хтось один із трьох затупить, то через нього може програти ціла команда.

Мирний житель повинен розпізнати хто із людей щось приховує, намагається когось заплутати та просто відверто бреше :D. Мирним найважче грати, коли декілька гравців видають себе за шерифів, тоді потрібно дуже уважно прислухатися до промов, щоб визначити для себе справжнього. Максимум, що я бачив – це коли четверо людей видавали себе за шерифів, при тому серед них були і мирні жителі.

Гра дуже цікава, емоційна та насичена. Найдовше один «раунд» тривав 1 год 20 хв. Це було важко і всі просто зривалися та дико нервували. Не раз бачив як дівчата вибігали майже із сльозами, хоча інколи це була симуляція. Чесно, таке інколи буває, що потім просто не розумієш, як тебе могли обдурити.

Якщо хочете пограти в Києві, то звертайтеся. Сам я ходжу по п’ятницям, хоча можу вас направити на гру майже в будь-який день 🙂

Для того, щоб виграти у мафію вам потрібна стратегія. Для цього ви можете почитати Агентство Стратегических Программ на твіттері та набратися навичок, які вам допоможуть в майбутньому.

Share