Фестивальний сезон завершено! Підсумки.

Цей рік для мене був дуже насиченим в плані фестивалів. Я побував де тільки міг, а не міг я лишень потрапити на Рурисько, бо мусів здавати практику :(.

Початком фестивального життя, як і минулого року, стало Старе Місто. Після такого початку багато фестивалів видаються дуже слабенькими в плані підбору гуртів, адже тут повністю міжнародний формат. Цього року взагалі не було ні одного українського гурта. І я дуже надіюся, що привозити IAMX в Львів стане традицією, бо в Києві віддавати лише за них 350 гривень немає бажання.

Наступним звичним фестивалем, тобто не в місті і не на декілька днів, був Фортмісія, хоча більшість його уже називає – ФортМісиво. Болота було дійсно багато і через це я не потрапив на літературку за яку взагалі забув, про це я й досі жалкую. Але враження лише позитивні, бо це вперше літом зібралася туса, яку ти разом можеш побачити лише на фестивалі і лише літом, тому й відрив був би при будь-якій погоді. Наступного року надіятимося на кращу погоду.

Тарас Бульба завжди славився, як найбільший абриган-фест. З кожним роком він підтверджує свій статус. Принаймні цього року турбохоїв було більше, аніж минулого 🙂 Потрапив я лише на останній день і, на жаль, найкращі гурти пропустив (ТОЛ, АННА і т.д.), але сама атмосфера думаю не змінювалася кожен день :). Їжджу туди, щоб просто погуляти та поїсти добрих пельменів від @Ola_bilo4ka.

Підкамінь для мене традиційний фестиваль. Він був мої першим фестивалем в житті, а також я кожного року їжджу автостопом на нього. Останні роки нас завозили аж під самий камінь. Попередні два роки на фест їхав лише через нарід, який там збирається, а там, як на мене, наша фестивальна туса представлена у найповнішому складі. І хоча цього року бочка з квасом зіпсувала трішки настрій, але компанія усе виправила і на наступний день про інцидент лише жартували. Та й до сьогодні при вигляді бочки лише посмішки. І не питайте. що то за історія 😀

СлавськеRock завоював цього року від мене нагороду – найгірший фестиваль року. Нас було відверто дуже мало, гурти були ті ж, що й на безоплатних, а тут ще й потрібно було платити. Також дуже жаль, що через траур відмінили третій день, який і міг покращити враження. Організаторам є про що задуматися.

Бандерштат зробили цього року платним через політику нашої влади, яка не збирається виділяти будь-які гроші на фестивалі такого формату. Але ціна в 50 гривень була виправданою. Як завжди, радує родзинка фестивалю – гутірки, саме цей фест стає для мене уже вдруге за рік не суто музичним, а й розумово корисний чи як це назвати? 🙂 Псувала правда настрій не дуже адекватна охорона, що і ставить трохи під сумнів мою присутність там наступного року.

Захід став фестивалем-розчаруванням. Сама концертна програма була дуже хорошою, але невиконані обіцянки від організаторів повністю зіпсували враження, що породило багато невдоволених відгуків в Інтернеті. Надіюся наступного року усі недоліки будуть враховані та виправлені, а організатори нарешті знайдуть постійне хороше місце.

Республіка завершила фестивальний сезон досить добре. Це лише перший фест в Кам’янці-Подільському і маємо надію, що він переросте у масштабну щорічну подію. А ще було б добре проводити його не в середині вересня. Та й взагалі їм дуже пощастило із погодою, а так постійно не буде 🙂

Цей рік видався дуже плідним для мене у плані відвідування музичних фестивалів, але, на жаль, найкращого я для себе не можу виділити. Наступного року потрібно їхати на Зігет, а то українські уже не задовільняють мої вимоги і стають просто звичним явищем.

Для того, щоб витримати стільки фестивалів тобі потрібно купить велотренажер для покращення своєї витривалості. Адже після більшості фестивалів люди відпочивають ще три дня.

Share