Меридіан Черновіц – 2011. Звіт

2-4 вересня відбувся другий міжнародний поетичний фестиваль – Меридіан Черновіц. І це дійсно міжнародний фестиваль, а не як люблять запросити когось одного із Росії чи Білорусі і усім наголошувати про міжнародність заходу.

Якщо чесно, то я був лише на одному заході, в якому приймали участь не українці, бо слухати вірші німецькою, французькою чи іншими мовами, а потім ще перекладача не хотілося. Програма була дуже насиченою, тому розкажу трішки про все, де я був.

1 день фестивалю.

Відкриття фестивалю із гостями. Саме тут я вже і зрозумів, що не хочу слухати вірші від перекладача. Це якось ну дуже нудно. Єдиним крутим було – це цифровий вірш, який був прочитаний дуже емоційно. Жаль, що не пам’ятаю, хто його написав. Перекладу він не потребував та й чи можна перекласти цифровий вірш іншою мовою?

Презентація книг. Поети розказували про історії написання своїх книг, але… але у мене не виникло бажання купити їхні збірки.

Собаки в космомі та Сергій Жадан були дуже очікування і зібрали чимало народу. Наступні три дні було таке враження, що молодь приїхала побувати лише на всіх заходах, що проводилися в літньому театрі. Одразу видно, що любить наше покоління і що сухе читання віршів їх не так приваблює, як викрики віршів під музику. Того дня навіть був мінімальний слем 🙂

Потім ми побігли на відеопоезію на зовнішніх стінах будинку. Застали лише дві короткометражки і технічні неполадки, але одна з них досить вразила. Жаль, що я не записував їх назв, а то можна було б пошукати в неті. На сайті самого фестивалю їх, на жаль, теж не спостерігається.

2 день фестивалю

Міжнародна молодіжна сцена поетів – це саме те, що хочеться слухати зараз. Це те чим живе поетична Україна. Можу виділити із всіх виступаючих – Андрія Любку і Григорія Семенчука. І саме зараз я трохи в шоці, що Григорію 20 років, як і мені, а він читає уже такі вірші і виступає разом з Іздриком у проекті DrumТИатр. Це дуже круто і вартує поваги. О_о

Далі вирушили на поетичну прогулянку містом, де виступали ті ж молоді поети і часто читали ті ж вірші 🙁 Тому єдиним вартісним стало для мене презентація збірки Павла Коробчука «Динозаври». До цього разу я вже його чув, але лише раз і дуже мало. Павло виправдав мої сподівання і дуже круто зачитав твори, які вже встигли стати моїми улюбленими. Дуже ефектно виглядає вірш “Скромний працівник спецпідрозділу”, коли ці ж працівники стоять довкола.

Далі ми перемістилися на музично-поетичний перфоменс присвячений Джиму Морісону. Грав російський гурт The Postman of Nobel, раджу і їх вам послухати. Під час самого перфоменсу я просто ввійшов в себе і дико насолоджувався.

3 день фестивалю

Вперше я бачив стільки відеоппоезії. Був конкурс серед українських учасників, а також відібрана відеопоезія із фестивалю Zebra, що в Німеччинні. Подобалося через раз. Зала була не повністю затемнена, що спричиняло певні незручності.

І знову в літньому театрі було те, що я так очікував – Андрухович+Karbido знову ввели мене в транс, наповнений по вінця насолодою. Це просто потрібно чути.

Завершив фестиваль винно-поетичний фестиваль із Ігором Помаранцевим та Сашком Бойченком, хоча, відверто кажучи, усі прийшли просто на вино.

Фестиваль вартий, щоб його проводили та відвідували. Наступного року обов’язково чекайте мене в Чернівцях:)

Купляйте собі ipad 2 чехол киев і пишіть із свого ipad 2 пости в блог, як я пишу із свого смартфона. Повірте, вам буде зручніше із ipad 2

Share