Бандерштат – 2011. Територія вільна від волі.

Ну що ж, як казав, вокаліст гурту 4Hours благодарочка і атлічечка вам за фест, ну, а всім іншим від вокаліста Широкого Лану дякую, парні!

Хочеться почати із негативу, адже він ну дуже вплинув на загальний фестивальний настрій.

Негатив

Взагалі фестиваль вийшов дуже суперечливий і породив багато незадоволених осіб. Спробуємо подумати чому ж. Фестиваль безалкогольний, але, маючи практику попередніх років, люди не сподівалися на дикий шмон при проході, хоча хто хотів той все рівно проносив, але це вже питання другорядне, адже безалкогольний, то безалкогольний. Це все дрібниці, але у людей взагалі нюхали кока-колу і різні води та різна подібна єресь, хоча на вході були більш-менш адекватні люди.

Дуже велику неприємність склали люди із волонтерів, які були охороною. В неті уже не одна людина скаржилася на приниження і побиття від вищезгаданих. Половина охорони говорила російською – це було б нормально, якби це був не Бандерштат, також був дивним, коли ставили сцену, російський реп О_о. Взагалі охорона була дійсно хамовита і таке враження, що тільки й шукали, кому б то дати по писку, в другий день це породило якийсь конфлікт із Беркутом. Хлопці разом із організаторами щось довго вирішували і розійшлися. Підтвердженням того, що ці інциденти були і те, що організатори ухиляються є те, що спочатку вони безбожно терли і банили жалоби у своїй групі у ВК, а тепер ж наче відписують щось і кажуть, що то люди самі винні.

Ще із негативу дуже мала кількість туалетів, що повторюється уже другий рік підряд, правда минулого року було 2-3, а тепер 5 чи 6, як на мене дуже мало, та й на другий день там нереально смерділо, правда з водою на цей раз уже було краще, хоча час від часу вона закінчувалася і приходилося чекати декілька годин поки приїде машина.

І якщо вже пиво не можна пити, то, будьте добрі, привезіть нормальний квас!

Позитив

Ну що ж, а тепер перейдемо до позитивної сторони фестивалю, адже програма була дуже насиченою.

Як і минулого року, відмінністю від всіх інших фестивалів були гутірки. Мав змогу побувати на гутірці із Едуардом Андрющенком, який разом із хлопцями розказував про відпилювання голови Сталіну, те, як сиділося у в’язниці і таке інше, було дуже цікаво та пізнавально.

Далі всі вирушили на гутірку із сином Романа Шухевича – Юрієм. Хотілося послухати більше про батька, але в результаті усе перейшло на сьогоднішню політику, що не дуже потішило.

Олесь Доній, як і минулого року розповідав про сучасну політичну ситуацію, те, як організовувалися різні акції і т.д. Не надто відрізнялося від минулорічної доповіді.

Василь Шкляр. Ось на цій гутірці було дійсно дуже цікаво. Автор книги, чия назва зараз у кожного на вустах, розповідав про майбутню екранізацію, про історичну складову роману, а також зачитав уривок.

Олена Білозерська дала поради, як вести себе з мєнтами. Головне не брехати і писати усе самому, адже коли тобі дають щось підписувати, то ти можеш пропустити якусь деталь не на свою користь.

На літературну сцену попав лише на другий день, але одного із улюблених українських поетів, Павла Коробчука, я все ж так почув. Жаль, що він продекламував лише два нових вірша.

Музична програма або те, що запам’яталося:

Широкий Лан пацани, як завжди про хардкору і по хрестам, але новий вокаліст ну дуже не дотягує до старого, хоча це його перший виступ і будемо надіятися на краще.

4Hours були новинкою для багатьох, але пацани роздали усім благодарочку і атлічечку. За що їм це ж в атвєточку 😀

Андерсон. Київляни дуже круті. Зіграли одну нову пісню, а також усім відомі уже старі. В неті легально можна завантажити їхні альбоми і насолоджуватися. Дуже хочеться потрапити на якийсь сольний їхній концерт, бо 30 хв дуже мало для виступу…

TerraКod. Білоруси відіграли дуже чьотко. Відповідно на фест, крім них приїхала ще підтримка, яка після кожної пісні кричала «хай живе Білорусь». Жаль, що на останній пісні звук лишився лише на моніторах, проблеми зі звуком, до речі, були неодноразово на фесті.

Ну і Димна Суміш зіграла дуже шалено. Мошилися під них весь час, сил майже не залишилося.

Ворст – це новий проект М’ячика, в ньому є, як нові пісні, так і пісні гурту Мій батько п’є. М’ячик виступав зі зламаною ногою, але роздав усім по повній. Мош був гідний.

Гапочка. Нарешті почув їх наживо і насолодився ніжним вокалом. Так тримати.

Ну і Тартак, як завжди. Тут нема що й говорити.

Минулого року Бандерштат був найкращим літнім фестом, цього ж року такого поки нема і наступного року я задумаюся над тим чи їхати. Бажаю організаторам успіху!

Share