Хайвей. Смішний заробіток на публікаціях

Колись уже писав про дешеву працю на фрілансі. Тепер ж стикнувся із цим, переглядаючи портал громадянської журналістики хайвей(http://h.ua), який зараз виставили на продаж.

На скільки я знаю, то на багатьох новинних сайтах оплата просто відсутня і всім все подобається, але коли люди вводять мізерну оплату праці, то писати там, мабуть, зовсім не хочеться…

Ну що ж, розглянемо детальніше, що нам пропонує хайвей.

Для початку заробіток залежить від того на скільки сподобалася стаття читачам, що є досить логічно, але йдемо далі і бачимо, що винагорода дається лише в деяких категоріях і становить аж(!!!) 5 грн за перше місце, а наступні чотири отримують по гривні. Якщо подумати, що на цьому порталі є просто ідеальний журналіст, то по рейтингу він може заробляти аж 150 грн за місяць, якщо напише 30 найкращих статей у розділі, хоча зачекайте! Можна ж писати у три категорії одразу і мати 450 грн по рейтингам. Хіба не круто? А ще можна писати і не одну статтю і боротися за гривні, які залишилися.

Ще мені не зовсім зрозуміло навіщо редактори, які пишуть рецензії на чужі статті. І в моїй голові поняття редактор якось не надто в’яжеться із людиною, яка щось рецензує. Ну і всі вони у всіх категоріях разом заробляють 7 гривень. О_о

Хоча є дуже цікавий пункт на рахунок адсенс, в якому запевняється, що 90% усіх грошей іде на виплату дописувачам хайвею, але певних сум і в яких відсотках що і кому перепадає не зрозуміло. Але пишуть, що заробіток на пряму залежить від того скільки людей клікнуло по контекстній рекламі. Цікаво, як вони відслідковують на чий статті клікнули, якщо реклама вставлена через фрейм.

Хотите быть всегда в курсе своего местоположения? Так купите себе gps приемник и вы никогда не потеряетесь на улицах своего или чужого города!

Share
 • Думаю, що проект є збитковий, він звісно приносить якісь кошти але це не те, щоб можна було на ньому заробити. Тому і продаються, важко тягнути такі ресурси.

  Пропоную долучитись до авторів блога громадянської журналістики – http://kulemet.com – там оплати немає:)) Є лише вимога писати українською про все, що стосується України чи українського :)) Правда обіцяю давати зарплату всім, якщо блог стане, колись, може, за мільйон років, комерційно прибутковим :)))))

  • просто суми якісь ну дуже малі. люди копірайтерам більше платять за статті, хоча це вже їхня справа.

   а Кулемет проект хороший, але все за що я брався таке потім мною закидалося( присилай мені на мило постовий на кулемет із анкорами. додам коли зможу 🙂

   • Та нащо аж на мейла – тримай тут.
    Кулемет.com – це стрімкий та правдивий потік інформації. Наш девіз – потужно та влучно.

    На хайвеї інший принцип – вони статті не замовляють, а винагороджують тих хто вже ітак пише без грошей, а це як малий бонус.

  • Ну він навряд чи збитковий, гроші приносить,

   але після покупки KP Media УМХ, який є власником Хайвею, вирішив його здихатися, щоб проект не конкурував з іншими його сайтами – саме так було повідомлено в офіційній заяві.Відвідуваність у нього хороша, тож на банерці заробляють думаю.

   а от ті копійки краще б не платили взагалі.

   • ось і я про то, що краще б не платили. а якби проект був би збитковий, то його навряд чи б купували. чи ні?

 • Тому я на MOLODI не вводив оплату за статті гостьові, бо не можу собі цього дозволити. Тим, хто активно пише іноді щось підкину, але більше, ніж Хайвей)

  • ну колись може розживетеся і будете платити. можна дозволити розміщувати постові користувачам. тоді зі статті будуть мати там бакса 3.