Чому я обрав Lite Diary?

Сьогодні вночі у Твіттері мене дуже розпитували:

 1. А чому блоґи на LD? Він ще дуже сирий і мало функціональний.
 2. А ти спробуй їм сказати про баги, або порівняй ЛД із іншою CMS.

Це все було запитано skinik’ом

Тепер я постараюся відповісти чому я обрав саме LD і, можливо, порівняти її із іншою CMS.

Для довідки:

Переважно автономні блоґи створюються на WordPress, але є і такі, що роблять на Drupal, Joomla(на другій рідше). Перший мій блоґ був зроблений також на WP, але минулого літа я взнав про LD і вирішив запустити тематичний блоґ на ній.

Тодішній Lite Diary дуже сильно відрізняється від сьогоднішнього – це, як кажуть, небо і земля. На той час мені просто було дуже цікаво заюзати українську CMS’ку.

Так, як LD часто закидають брудом через малий функціонал, то я розкажу про те, що мені потрібно для блоґу.

 1. Писати замітки – можна і без редактора. Ось чого мені не вистачає в ВП і ЛД, що нема просто чистого HTML-редактора, в якому тобі б зовсім не вставляло ніяких тегів.
 2. Можливіть коментування.
 3. Створення сторінок
 4. RSS
 5. Гнучкість дизайну – із цим проблематично і там, і там, хоча якщо розібратися, то все буде добре

Ось це все, що мені потрібно для блоґу, а не купа плагінів, які лише навантажують сторінку. Наведений вище функціонал присутній на усіх моїх блогів, але ВП-ий використовує більше 8 МБ оперативки, а ЛД-ий 0.543 МБ. Так тоді навіщо мені вибирати важкий ВП, якщо мені всього того не потрібно, що є у ньому?!

Звичайно, що в ЛД є ще багато над чим працювати, але із кожним днем вони стають все краще. Прислуховуються до своїх юзерів і виправляють помилки, що побачили юзерм в двигуні. Не знаю кому вони там хамили і т.д., але в мене із ними конфліктів не виникало.

І на кінець деякі блоги, що розроблені на LD:

Офіційна сторінка ЛД
АртБлоґ – мій
Світ Enigma

А на кінець можу лише побажати успіху розробникам Lite Diary!

Share
 • Ще й патріотичні міркування допомагають 😉

 • admin

  ну не думаю, що я б обирав для двох блогів двигун лише із патріотичних міркувань.

 • Я знаю, це вірусний маркетинг. Ти розкручуєш ЛД. ))) Жартую звісно. Я сам на нього око був поклав. Сподобалась його легкість, простота та швидкість, проте я вже багато написав у вордпресі. Якщо придумають якийсь портал з ВП на ЛД то можливо перейду.

 • admin

  ну я ж оцей блог теж лишив на вп, а нові вже клепаю на ЛД)

 • Пригадується ще влітку минулого року дана система мала платну версію (повну) і безкоштовну (врізану). Зараз це так?
  Скільки важить в байтах продукт після інсталяції?

 • Щоб не змушувати відповідати на поставлені мною питання. Вирішив поставити ЛД на локальному сервері та подивитися самому. Цього разу проблем з встановленням на Денвері не виникло. Видно, що розробники займаються системою. Деякі зміни (дивився на цю CMS півроку тому) помітні. Після інсталяції вага – 250 КБ. Це відносно мало, якщо порівнювати навіть з тим же блоговим не надто насиченим зайвими наваротами Textpattern’ом (~1,14 МБ).

 • Останні версії після інсталяції займають близько 200Кб (~196Kb). Серед змін – значно зручніше та швидше ядро, з’явився WYSIWYG… проте, здається, вони не надто дружать з Денвером. Хоча особисто не перевіряв

 • 2Lordie: Я інсталював ЛД (0.1.7 [B142.1]) на Денвері сьогодні без проблем. Це тішить, пригадується, моя перша спроба була невдалою.
  Хотілось би потужнішого WYSIWYG редактора. Lordie, спробуй інтегрувати NiceEdit (13 kb) – легкий wysiwyg редактор.

 • Може й спробую, як мод… я писав про 0.1.8 [B157(8)], він, здається, з Денвером трішки не ладить – потребує встановлення констант вручну (через різницю у файлових системах він/лін)… але штука досить зручна та потужна
  P.s.: у 142.х узагалі немає WYSIWYG :)) і навряд хто буде сперечатись, що той візівіг, що стоїть у 15х – призначено лише для новачків

 • я поки ще не оновився до нової версії та й редактор, як такий мені не потрібен) влаштовував і попередній.

  virua, ну тут, як таких «наворотів» нема) але для простого блоґу вистачає, а на рахунок змін, то вони досить таки помітні