Вища освіта та її майбутнє(погляд першокурсника)

У попередньому дописі я пообіцяв написати свої роздуми на рахунок вищої освіти та її майбутнє у зв’язку із стрімки розвитком інтернету. Одразу попереджую, що тут будуть лише мої роздуми, а не факти.

Одне мені віомо, що якщо людина захоче вчитися, то вона буде розумна в будь-якому університеті, але більшість студентів треба спонукати до навчання (я в цю категорію і входжу) цікавими лекціями, лаборанторними та викладачами, які зможуть відповісти на поставленне питання із предмету, а не будуть “бекати-мекати”, яка кажуть ті ж викладачі.

Одна із найбільших проблем викладання – це сухе подання матеріалу, коли вонн бурмотять собі щось під ніс, а студети тупо(!!!) записуть, а ще краще сплять, то це лише згаяний час для всіх. А от коли викладач розривається, веде дискусії, показує цікаві слайди, розказує щось своє, показує все на цікавих прикладах, то студента це зацікавлює і він потім віддається предмету(ясно що не всі, але ж багато).

Непотрібність предметів – багато є предметів, які не пригодяться по спеціальності та й в житті. Наприклад, навіщо студенту лінгвістичного факультету вища математика? Ну невже важко зрозуміти, що не всім дано розуміти її і якщо він пішов на гуманітарний, то можливо і надіявся, що техічних предметів там не буде.

Українська мова – навчаючись в Київському ВУЗі я стикнувся із такою проблемою, що деякі викладачі не знають добре української мови і коли починають на ній говорити, то не знаю що й робити, бо і сміятися хочеться і сумно стає.

Це, як на мене, три основні проблеми ВУЗів. Ясно, що їх є дуже багато, але поки для себе я виділив саме ці.

А на рахунок преспектив розвитку освіти у зв’язку із розвиток Інтернету, то мої думки такі:

– Із розвитком Інтернету більшість їх проста скачує від чого і деградує (я не вийняток.)
+ Студент може знайти будь-яку допоміжну інформацію для навчання в Інтернеті.
+ Із сайту університету можна взнати про цікаві заходи про які ти й не чув в універі.

Поки лише це згадав). А тепер про розвиток:

1.Можна вести лекції через Інтернет, але студенти будуть покидати їх сперши все на дисконекти, тому цю систему треба би було дуже сильно продумати, щоб студенту ще й було цікаво, а не слухати сухий матеріал.
2.Надає більші можливості для навчання студентів-інвалідів, яким важко добиратися до універу.(можливо таке вже і запроваджено в Україні, але щось я дуже сумніваюся).

Якщо чесно чим може допомогти ще Інтернет не додумався.

Найголовніша ж проблема – це хабарництво! Ніколи в нашій країні не буде хороших спеціалістів, якщо це не припиниться. Сумно стає, коли розумієш, що не буде кому тебе лікувати, вчити твоїх дітей, бо випускається з універів їх навалом, але ж хороших одиниці…

Чтоб ездить в другой город поучиться вам нужны билеты на автобус на все направления – Львов, Киев, Донецк. Если хочешь учиться заграницей, то вам также нужны билеты и в Варшаву.

Share