Pagan metal

Останнім часом я почав дуже захоплюватись цим стильом музики і вирішив поділитися враженнями від українських гуртів, які його виконують.

Із Вікіпедії читаємо:

Паган-метал, або язичницький метал (англ. pagan metal, від англ. pagan — «язичницький») – один з напрямків металу, важкий і містичний стиль на рівні black та death, але має характерну особливість: язичницьку тематику, яка виражається у текстах, оформленні обкладинки, зовнішньому вигляді і світоглядах музикантів. Має народне звучання, близьке до фолк-металу, але більш жорстке та агресивне. Часто паган-металом називають вікінг-метал з язичницькою тематикою текстів. Серед яскравих представників паган-металу України слід відзначити такі гурти як Сокира Перуна, Русич, Дуб Бук, Тіні забутих предків тощо.

Жмемо далі і читаємо про укр-паган-гурти)

Дуб Бук

Як на мене найкраща паган-група України. Виділяється із інших груп. Інформацію про них (біографію) я знайти не міг. Та й взагалі біографії паган-груп якось знайти не можу (можливо погано шукаю, а може і нема). Ну зараз я маю два альбома цього гурта: “Иду на Вы!” та “Русь понад усе”. Перший альбом більшість людей вважає кращим (я теж туди входжу). Думаю кожному буде довподоби композиція “Слава Україні”, яка насичена патріотизмом і духом бою. Далі пісні суто язичницької тематики. Ідеологію їхню я підтримую, бо наших предків примусом заставвили стати християнами, тому я проти християнства, бо це жорстока віра (ну це вже окрема тема, яку я можливо потім і обговорю). На рахунок другого альбому, то я ще сильно не вслухався, бо недавно лише скачав цей альбом, бо їх придбати в Тернополі нереально. Найбільше поки сподобалась пісня “Тільки на рід”. Радив би всімпослухати!

Оцінка: 5

Русич

В цієї групи навідмінно від Дуб Бук пісень на російській мові майже нема, що приємно радує, але голос у вокаліста дуже специфічний, але під паган-метал якраз підходить. Дуже пройняла пісня “Слва Вам”. Не буду розказувати про що там, але слухати радив би всім! Дуже хороша пісня. Та й взагалі є декілька дуже хороших пісень на українську тематику, яка має бути близька багатьом українцям. Висновки робив після прослуховування двох альбомів: “В Вiках Тисячолiть” та “Велич Богiв У Наших Серцях”

Оцінка: 5

Сокира Перуна

Досить хороша група, яка грає не лише в стилі паган-метал, а й в стилі NS. Як на мене то найкращим альбомом є “І мертвим, і живим, і ненародженим…”, який я б скоріш би назвав українським патріотичним металом 🙂 Переважно слухаю останній альбом, бо він є найпрофесійніший і видно, що хлопці не лишились на місці, а рухались вперед! Радив би повністю переслухати цей альбом!

Оцінка: 3+ за всі альбоми разом взяті і 5 за останній

Nokturnal Mortum

Мабуть найвідоміша українська паган-група в Україні. Її і за межами нашої країни багато хто знає 🙂 У групи є вже дуже багато альбомів. Якусь пісню виділити важко. Хоча дуже часто слухаю пісню: “Через річку, через гай”. Достойно переспівка української народної пісні в стилі паган. Потрібно зауважити, що в гурта більшість пісень не на українській мові, але залежно від настрою я їх частенько переслуховую.

Оцінка: 4

Це далеко не повний список паган-груп, але я вирішив обговорити саме їх. Можливо буде і продовження статті, але це все буде із часом.

Share